تاج

تاج های کابینت اجزایی از کابینت هستند که در قسمت های بالایی کابینت های دیواری نصب می شوند و به عنوان یک جز تزئینی به حساب می آیند. تاج های کابینت انواع مختلفی دارند و با مواد متفاوتی مانند چوب، ام دی اف، ممبران، پلاستیک، هایگلاس، پی وی سی و غیره تولید می شوند. برای زیبا تر دیده شدن تاج یک قید به عنوان زیر تاجی به آن افزوده می شود تا تاج از کابینت هوایی جلوتر بیاید و جلوه بهتری از خود را نشان بدهد.مدل تاج کابینت آشپزخانه انواع مختلفی دارد که با توجه به سفارشات مختلف متفاوت است.

این وسیله های تزئینی به دو صورت ساخته می شوند. نوع اول ساخت به صورت کارخانه ای و در مدل های محدودی وجود دارند. نوع دوم ساخت نیز به وسیله ی کابینت کاران و در طرح ها و رنگ های متناسب با کابینت ساخته میشوند. امروزه نوع اول با استقبال کمتری مواجه شده است، زیرا همان گونه که اشاره کردیم طرح های محدودی دارد و با تمامی کابینت ها هماهنگ نیستند، ولی در مدل های دست ساز، به راحتی می توان طرح های دلخواه را با استفاده از مواد مشابه استفاده شده در کابینت تولید کرد.

اندازه تاج کابینت

تاج ها ابعاد مختلفی دارند که هر کدام با توجه به نوع کابینت ساخته شده متفاوت می باشد. اندازه ی تاج کابینت می تواند از 3 تا 15 سانتی متر متغیر بوده و بر اساس نوع سبک کابینت مورد نظر، اندازه ی آنها تعیین می شوند. در کابینت های کلاسیک اندازه ی بیشتر تاج ها مابین 5 تا 15 سانتی متر ساخته می شوند. در این کابینت ها که کنده کاری زیاد است تاج ها جلوه بیشتری را از خود نشان می دهند و متناسب با سبک کلاسیک تولید می شوند. در کابینت های کلاسیک هر چقدر تاج بزرگ تر باشد، زیبایی کابینت به مراتب بیشتر خواهد شد.

در کابینت های مدرن، کمتر از تاج کابینت استفاده می شود و در صورت استفاده از تاج، اندازه آنها بیشتر در ابعاد 3 تا 5 سانتی متر تولید می شوند. به طور کلی در سبک مدرن، سادگی حرف اول را می زند و به همین دلیل تاج های ساخته شده برای کابینت های مدرن نیز ساده تر و کوچک تر از کابینت های سبک کلاسیک هستند. بر خلاف کابینت های کلاسیک که هر چه تاج کابینت بزرگتر باشد بهتر است، در کابینت های مدرن تاج کابینت هر چه کوچکتر و ساده تر باشد بهتر است.

رنگ بندی تاج کابینت

رنگ تاج هم می تواند با همرنگ با کابینت ساخته شده باشد و هم می تواند به صورت رنگ متضاد با کابینت استفاده شود. به طور معمول در کابینت های مدرن، رنگ بیشتر تاج ها، از رنگ های کابینت متضاد انتخاب می شوند ولی در کابینت های کلاسیک، رنگ تاج، هم رنگ یا با رنگ مشابه و متناسب با کابینت ساخته می شوند. به طور مثال کابینت مدرنی که به رنگ سفید باشد، از تاجی به رنگ سیاه استفاده می توان استفاده کرد.

قیمت تاج کابینت

عوامل مختلفی می توانند در قیمت تاج کابینت موثر باشند. از جمله عوامل تاثیر گذار می توان به جنس تاج کابینت به کار رفته، متراژ مورد استفاده از آنها در کابینت و یا ساده یا پیچیده بودن طرح تاج کابینت اشاره کرد.

ما قول میدهیم دیگر دلتان نخواهد از منزلتان خارج گردید …… گالری چوب هنرمند.


همراهان عزیز میتوانند از طریق لینک زیر کاتالوگ کامل تاج های دکوری  این مجموعه را مشاهده نمایند

درصورت هرگونه سوال با ما در ارتباط باشید …. با ما متفاوت دیده شوید …. گالری جوب هنرمند

کاتالوگ تاج های کابینت گالری هنرمند