درب های پلی اورتان

درب پلی اورتان

امروزه درب پلی اورتانی به عنوان یک کالای لوکس و جدید به بازار عرضه شده است و می توان گفت درب پلی اورتان نسل جدید درب های ساختمانی به حساب می آیند و جایگزین مناسبی برای درب های قدیمی ساختمان های جدید و مدرن میباشد که با توجه به نیاز به این محصول شاهد استقبال مصرف کنندگان از این درب هستیم که شرکت سکات با بهره گیری از بروز ترین دستگاه ها برای اولین بار در ایران اقدام به تولید این گونه از دربها نموده است که میتوان از نظر کیفی توانایی صادرات را نیز در آینده ای نه چندان دور برای آن در نظر گرفت.

که در برابر رطوبت صد در صد مقاوم ، در اثر حرارت شعله ور نمی شود و عایق حرارت نیز می باشد

در واقع درب پلی اورتان یک  ترکیب پلیمری است که از ترکیب دو ماده پلیول و ایزو سیانات تشکیل شده است

مزایای درب پلی اورتان :

 1. ضدآب بودن درب پلی اورتان
 2. دربهای پلی اورتان سکات قابلیت شستشو دارد و در مجاورت آب و رطوبت هرگز پوسیده نمی شود.

عوامل ضد آب:

 1. دربهای پلی اورتان بدون استفاده از چوب ساخته شده و هیچ گونه روکش یا رنگی دلیل بر ضد آب بودن آن نمی باشند بلکه خود جنس بکار رفته ( پلی اورتان) ضد آب می باشد
 2. آنتی باکتریال بودن درب پلی اورتان
 3. بدلیل تولید سطح یکپارچه محلی برای تجمع باکتری بر روی سطح درب وجود ندارد و آنتی باکتریال می باشند.
 4. عایق صدا بودن  وعایق حرارت بودن درب پلی اورتان
 5. دربهای پلی اورتان سکات  بدلیل داشتن هسته مرکزی از پلی اورتان دانسیته ۴۰(بهترین عایق حال حاضر دنیا) عایق صدا و عایق حرارت می باشند.
 6. دوستدار محیط زیست بودن درب پلی اورتان
 7. با استفاده از دربهای پلی اورتان نیازی به قطع کردن هیچ درختی نمی باشد. بر خلاف دربهای پلی وودی که از خورده های چوب استفاده می شود در دربهای پلی اورتانی هیچگونه نیازی به قطع درختان نیست .
 8. مقاوم در برابر ضربه بودن درب پلی اورتان
 9. دربهای پلی اورتان دارای مقاومت زیادی در قبال فشار می باشند.
 10. مقاوم در برابر آتش بودن درب پلی اورتان

اصطلاح درب ضد آب برای درب هایی که ساختار چوبی دارند کمی قابل تامل می باشد. این اصطلاح معمولاً توسط افرادی بیان می شود که اطلاعات زیادی درباره مصنوعات چوبی ندارند و طلب درب ضد آب از فروشندگان می کنند. همان طور که از نام این محصول مشخص است، این درب باید به گونه ای باشد که هیچ قسمت آن، با قرارگرفتن در معرض رطوبت، دچار تغییر و واکشیدگی نگردد.
این اتفاق نمی افتد مگر اینکه ساختار درب کاملا از موادی تشکیل شده باشد که جز چوب و مصنوعات چوبی به حساب نیاید . اما برخی هم بر این باور هستند که هر درب داخلی که با ورق PVC روکش شود ، درب ضدآب می باشند.

پلی اورتان یکی از مهم ترین و متنوع ترین محصولات چوب مصنوعی است. بهره وری در صنعت ساخت و ساز افزایش یافته است و قوی تر و ارزان تر از چوب جامد است. پلی اورتان مقاومت بیشتر در برابر کاهش، چرخاندن، تاب برداشتن و ترک خوردگی نشان می دهد. از پلی اورتان برای تولید درب داخلی و در ضد آب استفاده می شود.

کاربردها :

 1. درب  حمام
 2. درب سرویس بهداشتی
 3. درب  آب استخر
 4. درب  سونا

در زیر به شرح مختصری از هر یک از این درب های داخلی ضدآب می پردازیم:

درب ضدآب با مغزی ضد آب

درب ضد آب با مغزی ضد آب نیز به دو دسته  پلی وودی و  پلیمری تقسیم میشود که هر دو به عنوان درب داخلی برای سرویس بهداشتی و نیز برای درب استخر و سونا و مصارف صنعتی و بیمارستانی میتواند مورد استفاده قرار گیرد

درب ضد آب پلی وود

درب ضد آب پلی وودی دربی است که مغز آن نیز از مواد پلیمری به همراه چوب ترکیب شده است. پلی وود تکنولوژی روز دنیا است و میتوان به نوعی دیگر چوب یا چوب نسل جدید یا چوب مصلح شده به پلیمر ( پلی وود ) از آن یاد کرد. که در انتها نیر روکشی پی وی سی روی آن کشیده تا خواص ضد آب بودن آن بیشتر شده و نیز بتوان برای استفاده به عنوان درب داخلی ، به آنها طرح و ظاهری شکیل داد.

در زیر به نمونه هایی از درب های پلی اورتان مجموعه هنرمند اشاره شده است.

راه های برقراری ارتباط با گالری چوب هنرمند

اینستاگرام گالری چوب هنرمند
شماره تماس گالری چوب هنرمند
واتس آپ گالری چوب هنرمند