سرستون و گل کتیبه

سرستون

سرستون کابینت ممبران ، یکی از اجزای مهمی است که در کابینت ممبران طرح کلاسیک کاربرد بسیاری دارد و باعث زیباتر شدن و با شکوه‌تر شدن این سبک از کابینت آشپزخانه می‌شود. سرستون‌ها، همانطور که از نامشان پیداست، به طرح‌ها و مدل‌های منبت کاری شده گفته می‌شود که در بالای ستون‌های کابینت آشپزخانه نصب می‌شود و باعث هر چه زیباتر شدن ستون‌ها و به طور کلی، فضای عمومی آشپزخانه می‌شوند.

ستون و سرستون کابینت

ستون و سرستون ها یادگاری از دوران کهن و بالاخص روم باستان برای عظمت دادن به بناها استفاده می شود. امروزه نیز علاوه بر بناها در معماری دکوراسیون داخلی نیز از این تزیینات استفاده می شود. کابینت آشپزخانه و بوفه های چوبی از جمله کاربردهای این ستونها هسستند. سرستون کابینت ممبران ، یکی از اجزای مهمی است که در کابینت ممبران طرح کلاسیک کاربرد بسیاری دارد و باعث زیباتر شدن و با شکوه‌تر شدن این سبک از کابینت آشپزخانه می‌شود. سرستون‌ها، همانطور که از نامشان پیداست، به طرح‌ها و مدل‌های منبت کاری شده گفته می‌شود که در بالای ستون‌های کابینت آشپزخانه نصب می‌شود و باعث هر چه زیباتر شدن ستون‌ها و به طور کلی، فضای عمومی آشپزخانه می‌شوند.

ستون و سرستون کابینت ممبران :

ستون‌ها و سرستون ها، نمادی از دوران کهن و قدیم بناهای تاریخی و قدیمی، خصوصا روم باستان می‌باشند که در انواع کابینت کلاسیک کاربرد دارند. وجود ستون و سرستون ، نمایی اشرافی، با شکوه و کلاسیک به دکوراسیون آشپزخانه می‌بخشد و به عنوان جزئی تزئینی در معماری منزل و آشپزخانه کاربرد دارند.ستو‌ن و سرستون، در انواع کابینت کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ کابینت تمام چوب کلاسیک و کابینت ممبران ، یکی از دو نوع مهمی از کابینت کلاسیک محسوب می‌شوند که سرستون‌های منبت کاری شده را می‌توان در دیزاین و طراحی آن‌ها بکار برد.

سرستون کابینت ممبران رنگ چوبکابینت ممبران چیست و از چه متریالی ساخته شده است؟

اگر به دنبال تعویض یا نوسازی کابینت آشپزخانه خود باشید، احتمالا اسم کابینت ممبران یا کابینت وکیوم را به کرات شنیده‌اید. ممبران که با نام کابینت وکیوم ( در پاره‌ای اوقات، کابینت پی‌وی‌سی ) نیز شناخته می‌شود، نوعی کابینت از جنس ام‌دی‌اف خام با روکش پی‌وی‌سی است که می‌تواند در ساخت انواع کابینت کلاسیک و حتی مدرن کاربرد داشته باشد.متریال ممبران، از mdf خام تشکیل شده است که توسط ماشین آلات بسیار مدرن و پیشرفته که به دستگاه cnc معروف‌ هستند، به طرح و مدل دلخواه در می‌آید و سپس به صورت کاملا یکپارچه، به وسیله‌ی روکش پی‌وی‌سی، که لایه‌ای ضد رطوبت است، روکش می‌شود.طرح‌هایی که در کابینت ممبران وجود دارد، می‌توانند برجسته ( در اصطلاح منبت ) یا فرو رفته باشند. برای ایجاد طرح‌های فرورفته از کابینت ممبران ، طرح مورد نظر توسط دستگاه سی‌ان‌سی بر روی سطح ام‌دی‌اف زده می‌شود و سپس روکش می‌شود. اما برای ایجاد طرح‌های برجسته، طرح مورد نظر را ابتدا برش داده و به صورت قطعه‌ای جدا، بر روی ام‌دی‌اف خام قرار می‌دهند و می‌چسبانند، سپس به صورت یکپارچه توسط روکش پی‌وی‌سی، وکیوم و روکش داده می‌شود.در کابینت‌های تمام چوب، طرح‌های مورد نظر فارغ ازینکه برجسته یا فرو رفته باشند، توسط دست هنرمندان بر روی چوب طبیعی ایجاد می‌شوند و سپس سنباده کشیده شده و رنگ زده می‌شوند.

ستون و سرستون ‌ها و نقش آن‌ها در زیبایی :

همانطور که می‌دانید کابینت کلاسیک، پر از طرح‌ها و مدل‌های زیبا و چشم‌نواز می‌باشد و فضایی زیبا و دلچسب را ایجاد می‌کند. ستون‌ها و سرستون‌ها، یکی از بخش‌های مهمی هستند که باعث هر چه زیباتر شدن آشپزخانه‌های کلاسیک می‌شوند و نمایی سنتی و البته زیبا را ایجاد می‌کند. سرستون‌ها در کابینت کلاسیک، نشان‌دهنده‌ی شکوه و قدرت در اعصار گذشته، خصوصا طرح‌های باستانی رومی است.پر واضح است که سرستون‌ها، بر روی ستون‌ها قرار می‌گیرند، ستون‌ کابینت ممبران دارای طرح ها و کنده‌کاری‌های کلاسیک و خراطی شده است که باعث هر چه زیباتر شدن آشپزخانه می‌شود. ستون‌ها در کابینت کلاسیک چوبی، توسط هنر دست انسان و توسط ابزار خاص خراطی، کنده‌کاری و خراطی می‌شوند و در کابینت ممبران، توسط ماشین سی‌ان‌سی طراحی و ساخته می‌شوند و نقش آن‌ها در آشپزخانه، نقش زیبایی و تزئینی است.

گل کتیبه

گل کتیبه برای پر کار تر شدن طرح کابینت ممبران استفاده می شود .

در بخش هایی نظیر نماهای رنگی کناره ها درب های بزرگ و باکس هود می توان از آن استفاده کرد.

با توجه به سلیقه مشتری که طرح ساده و شلوغ می پسندد باید در تعداد گل های به کار رفته دقت شود .

متریال استفاده شده برای ساخت گل و یا کتیبه به سه دسته تقسیم می شود .

چوب ، پلی استر و رزین

ما قول میدهیم دیگر دلتان نخواهد از منزلتان خارج شوید….. ♠ گالری چوب هنرمند ♠